Arzuca.com
Saç Dökülmesi & Kuruluk ve Saçkıran İçin Etkili Maskeler
Yazar: - 24 Ağustos 2019
42
0

Saçlarınız ile ilgili problemleriniz mi var? Sık sık dökülme problemi, kuruluk ve cansızlık mı yaşıyorsunuz? Daha gür saçlara sahip olmak, dökülme probleminden kurtulmak ve daha canlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak için saçınıza çok düzenli bir bakım yapmalısınız.

Bitkisel Kaynaklı Çözümler
Bakım denildiğinde akla ilk gelen ve en mantıklı olan yöntemler her zaman için bitkisel kaynaklı çözümler olmaktadır. Özellikle aromatik bitkiler ile birlikte elde edilen çeşitli karışımlar ve bunlar ile yapılan maskeler saçlarınız için çok sağlıklı ve etkili neticeleri de beraberinde getirmektedir. Özellikle kimyasal olan yöntemlerden uzak olması son derece önemli. Kimyasal içerikli bakım ürünleri bir taraftan iyi bir etki yaparken diğer taraftan da saçların yapısını bozmaya kadar giden neticeleri beraberinde getirebiliyor. Hal böyle olunca en mantıklı çözüm her zaman için bitkisel maskeler oluyor. Şimdi sizler için saç bakımında etkili olan bazı maske tarifleri vereceğiz.

Saç Dökülmesi Problemine Karşı Maske
Öncelikle saç dökülmesi problemine karşı bir maske tarifi veriyoruz. Bu maskenin esas elementi yumurta sarısı. Yumurta güzellik adına çok büyük bir nimet. Sarısı saçlar için iyi bir etki yaparken akı ise cildinizde harikalar oluşturacaktır. Maskemizde bir tane yumurtanın sarısı ve bunun yanında yine saç maskelerinin olmazsa olmazlarından bir tanesi olan zeytinyağı var. Zeytinyağı miktarı ise bir çay kaşığı yeterli olacaktır. Bunun haricinde biraz da kıvam alana kadar bal eklemelisiniz.

Bu üç malzeme birbirine tam olarak karışana dek karıştırmaya devam edin. Daha sonra bu karışımı saç diplerinize yedirerek, masaj hareketleri ile uygulayın. Ardından saçlarınızın üzerini bir poşet ya da streç film ile kapatarak üzerine havlu sarın. İçerisinin sıcak olması etkisini artıracaktır. Ardından bir yarım saat kadar bekleyin ve şampuan kullanarak ılık su ile temizleyin. Devamlı kullanımda güzel neticeler alacağınıza emin olabilirsiniz.

Saç Dökülmelerini Yumurta Sarısı İle Engelleyin

Saç Dökülmelerini Yumurta Sarısı İle Engelleyin

Saç Dökülmelerini Yumurta Sarısı İle Engelleyin
Saç dökülmesi hem erkek hem bayanlar için en ciddi problemlerin başında geliyor. Mevsimsel ya da vücuttaki değişimlere bağlı olarak sık sık dökülme problemi ile karşılaşılabiliyor. Şimdi vereceğimiz tarif ise yine saç dökülmesi problemine karşı bir başkası. Bu tarifte yine esas elementlerden bir tanesi yumurta sarısı. Yanında ise bir tane kuru soğana ihtiyacımız olacak. Bu ikisini güzelce harmanladıktan sonra saç diplerinize yedirin. Bu maskenin başta durma süresi ortalama bir saat olmalıdır. Bir saatin sonunda güzelce yıkamalısınız. Oldukça etkili bir maske tarifi olacaktır.

Saçlarda Kuruluk Problemi : Yoğurt Maskesi
Saçlarda kuruluk problemi yaşayanlar için ise ayrı bir maske önerimiz olacak. Kuruluk problemi sonrasında oluşan sertleşmeye karşı ekstra yumuşaklık verici bir tarif olacaktır. Bu maske için öncelikle yoğurda ihtiyacınız var. Bir fincan kadar yoğurt, bir tane yumurta ve biraz da kakaoya ihtiyacınız var. Öncelikle sıvı malzemeleri çırparak kakaoyu üzerine ilave edin ve karışmasını sağlayın. Daha sonra saçlarınızın hem diplerine hem de uçlarına uygulayın. Ardından 45 dakika kadar bekleyin ve sonra bol su ile durulayın. Düzenli kullanımda saçlarınızın ne kadar yumuşadığını gözle göreceksiniz.

Saçkıran Sorunu : Zeytinyağı ve Elma Sirkesi

Saçkıran Sorunu : Zeytinyağı ve Elma Sirkesi

Saçkıran Sorunu : Zeytinyağı ve Elma Sirkesi
Son olarak saçlarla ilgili olan çok can sıkıcı bir problemden bahsedeceğiz. O da saç kıran problemi. Saç kıran hastalığı normal yollardan kolay ortadan kalkan bir durum değil. Bunun için alternatif yollara başvurmak şart. Öncelikle ihtiyacınız olan şeyler biraz zeytinyağı, elma sirkesi ve bekletilmiş çay demi. Güzelce bu malzemeleri karıştırın. Daha sonra saçlarınıza yedirerek sürün. Problemli bölgeye uygulamanız de yeterli olacaktır. Yarım saat beklettikten sonra durulayın. Haftada iki kez uygulayarak kısa süre sonra sonuç alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ