Arzuca.com
Haşlanmış Yumurta İle Hızlı Kilo Verin
Yazar: - 22 Ağustos 2019
43
0

Haşlanmış yumurta yiyerek ve 5 günlük özel diyet yaparak hızlıca kilo verebilirsiniz? Sizlere vereceğimiz beş günlük diyet listesiyle kilo vermekte zorlanmayacaksınız, yeter ki bu listeye uygun şekilde beslenme düzeni kurun.

Hızlı Kilo Vermek İçin : Yumurta Diyeti
Yumurta besin değeri olarak ve içeriği ile birlikte muadili olmayan ve çok kıymetli bir besin maddesi. Bu yüzden yumurta tüketimi son derece önemli. Tek başına bir yumurta bile özellikle haşlama yöntemi ile vücudun alması gereken birçok ihtiyacını karşılamayı sağlıyor. Bu durum ise bazı yönlerden de avantajlı durumları beraberinde getiriyor. Kilo vermek isteyenler ve bu kilo verimini kısa sürede yapmak isteyenler için yumurta tam anlamı ile iddialı bir besin maddesi.

Yumurtayı haşlayarak ve belirli periyot ve şekillerde tüketerek kısa sürede hızlı kilo kaybı yapabilirsiniz. Ancak bu kilo kaybı ilk kilo verme esnasında ödem atma olarak değerlendirilirse sağlıklı olacaktır. Eğer kilo vermeye devam etmekte iseniz bu aşamada çok mantıklı bir seçim olmayabilir. Bu diyet sadece ilk etapta ödem atma şekli ile önerdiğimiz bir yöntem.

Haşlanmış Yumurta İle Diyet

Haşlanmış Yumurta İle Diyet

Sadece Yumurta İle Kilo Veremezsiniz!
Bu diyet kürünü uygularken elbette sadece yumurta tüketmeyeceksiniz. Bu şekli ile olan diyet versiyonlarının sağlıksız olduğunu ve tavsiye etmediğimizi söyleyebiliriz. Bizim önerimiz olan diyet programı daha geniş ve sağlıklı bir içeriğe sahip olduğu için çok daha fazla kişiye hitap etmektedir.

Güne Başlarken: Öncelikle ilk günün menüsü ile başlayalım. Sabah kahvaltısında bir dilim ekmek mutlaka tüketiyorsunuz. Tok tutması açısından son derece önemli. Yanında da domates tuzsuz olduğu ve abartılmadığı sürece istenildiği kadar yenilebilir. Öğlen yemeğinde ise mevsim meyvelerinden mümkün olduğunca organik olacak şekilde tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise sadece haşlanmış yumurta tüketmeli ve bu öğünü çok geç saate bırakmamalısınız.

İkinci gün: İkinci günde ise kahvaltıyı yumurta ile açıyoruz. Bir tane haşlanmış yumurta ve yanında bir bardak portakal ya da greyfurt suyu tüketebilirsiniz. Öğlen yemeğinde tok kalmanızı sağlayacak bir menü olarak ızgarada tavuk göğsü tüketin. Yanında da yine haşlanmış yumurta ve domates yiyebilirsiniz. Akşam öğünü olara da ızgarada biftek ve yanında marul ve domates tüketebilirsiniz.

Üçünü gün: Üçüncü gün yine ikinci gün olduğu gibi haşlanmış yumurta ve taze sıkılmış meyve suyu, öğlen yemeğinde kereviz ile birlikte haşlanmış olan yumurta, akşam ise kırmızı et ve salata tüketebilirsiniz.

Dördüncü gün: Dördüncü gün sabah kahvaltısında yumurta ve ekmek ile başlıyoruz. Öğlen ise yine yumurta ve haptan ile devam ederek akşama rosto kuzu ve salata yiyoruz.

Beşinci ve Son Gün: Son günün yani beşinci günün kahvaltısında yine yumurta ve ekmek ile başlayalım. Ardından öğle yemeğinde yumurta habtan ve domates ile devam ederek akşam ise mutlaka balık tüketelim. Balık burada önemli bir nokta, ihmal edilmemeli. Yanında ise marul yiyebilirsiniz.

Diyet listesi genel olarak bu şekilde. Ancak eğer tansiyon ve kolesterol gibi hastalıklara sahipseniz bu listeyi denememelisiniz. Ayrıca su tüketimi de bu listenin en önemli maddelerinden biri. Bunun yanında bu diyeti beş günü geçmeyecek şekilde uygulamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ