Arzuca.com
Farklı Babalardan İkiz Bebekler Olabilir Mi?
Yazar: - 25 Ağustos 2019
37
0

Dünya hızla dönüp teknoloji de ona paralel bir şekilde hızla ilerlerken günümüzde merak konusu olan başka sorular da açığa çıkmaktadır. Bugün pek çok hastalık için çeşitli tedavi yöntemleri bulmuş olan bilim, insanı hem hayrete düşürmekte hem de merak duygusu uyandırmaktadır. Artık bir şeye imkansız demek olanaksızlaşmıştır ve bilim günden güne ilerledikçe mümkün olmayacağı düşünülen çoğu şey gerçekleşmeye başlamıştır.

Heteropaternal Süperfekondasyon
Farklı babalardan ikiz bebekler olabilir mi sorusu da insan aklını yanıltabilecek düzeyde bir sorudur ve cevabı da her ne kadar hayret verici olsa da bunun mümkün olabiliyor olmasıdır.

Çevremizde hatta dünyada bile eşi benzeri çok görülmeyen bu durumu şu şekilde açıklamak mümkündür. Bu durum ikiz bebeklerde görülmektedir ve çift yumurta ikizlerinin durumuna benzemektedir. Nasıl çift yumurta ikizlerinde babanın iki farklı spermi anne adayının iki yumurtasını döllemeyi başarabiliyorsa iki farklı babanın da iki yumurtayı dölleme ihtimali düşük de olsa vardır. Tıpta heteropaternal süperfekondasyon olarak adlandırılan bu duruma ender de olsa rastlanabilmektedir.

Farklı Babalardan Olan İkiz Bebekler

Farklı Babalardan Olan İkiz Bebekler

Teknolojinin Gelişimi
Hem genetik hem de çevresel pek çok faktörün gebeliği etkilediği düşünüldüğünde artık hiçbir şey imkansız olmamaktadır. Bebeğin cinsiyeti hatta saç ve göz rengine kadar bilimin ilerlemiş olması insanı bu gibi konularda artık çok da hayrete düşürmemektedir. İnsan klonlamaya kadar ilerlemiş olan bilim dünyası her şeyin sınırını zorlamaya devam etmektedir.

Gebelik de aslında basit bir olay gibi görüldüğü halde bilinmeyen pek çok durumu da içinde barındırmaktadır. Bu gibi durumlar artık insanı şaşırtmıyor. Dünyadaki bu değişime ister istemez uyum sağlamak adına ayak uydurmaya çalışan insanoğlu, çoğu alanda olduğu gibi gebelik konusunda da aklının sınırını zorlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ